„Татяна Лолова“ Актриса
Наистина това, което ЕО Дент правят, е невероятно!

След поставянето на имплантите, съпругът ми се върна самочувствието!
Мъжът ми е пациент на дентални клиники ЕО Дент, тъй като участва в програмата „По-качествен живот за нашите родители”. Включиха ни в нея – нямам думи да я опиша! Оттам нататък приех присърце целия екип и тези двама души, които сърцата си дават, времето, силите, нервите – за усмивката на своите пациенти, за да им върнат радостта, защото зъбите са страшно важни. Това, което направиха в тази кампания и помогнаха на тези хора, които никога не са си мислили, че могат да усетят отново тази радост, да си видят красивите усмивки, да се хранят спокойно, е просто невероятно! В момента съпругът ми се чувства като младоженец! Върнаха му самочувствието – отново се храни пълноценно. Това е безценно! Отново му дойде настроението. Дори ще ви споделя, че с тази усмивка предизвиква възторг и завист в много млади хора! Аз му казах: Искам да направиш реклама за „ЕО Дент“ – как захапваш една ябълка. Наистина това, което д-р Павлови правят, е невероятно. Освен красотата и спокойствието да се усмихнеш, здравите зъби водят и до пълноценно хранене, което в противен случай може да ти срине целия организъм.
Искам да благодаря за всеотдайността и моженето на тези хора. Направили са клиниката, сигурно с много лишения, с много напрежение, но винаги са толкова сърдечни, енергични, млади. Да не забравяме и целия екип, който е очарователен, сигурно защото всички си правят зъбите в „ЕО Дент”.
Ходила съм във Франция, в Америка, но такава клиника не съм виждала! Тази красота, това спокойствие, тази сърдечност.
На семейство д-р Павлови и чудесния им екип пожелавам здраве, енергия, сили, за да бъдат винаги такива, каквито са – умни, млади, отзивчиви, способни и красиви!
„Катето Евро“ Актриса
„Имам чувството, че ЕО Дент е совалка със страхотен екипаж“
Откога сте с импланти?
– Отпреди 6 години мисля. Д-р Павлов ми ги сложи по време на едно медицинско изложение у нас. Беше в подготвена и стерилна операционна, остъклена отвсякъде.
Вие сте артист, но не се ли притеснявахте?
– Не, аз точно затова го и направих. Хората да видят, че не е страшно, че изобщо не боли. Пък и д-р Павлови имат такова обаяние, че казах на д-р Павлова, че за първи път в живота ми се случва, откакто ги познавам тях, да идвам с радост на зъболекар.

Усещахте ли нещо по време на операцията тогава?
– Усещах, че д-р Павлов нещо ми прави, но упойката е такава, че не заспиваш съвсем. Преживяваш някакви много приятни моменти, което е странно. Чувам какво ми говори, не усещам никаква болка и на всичкото отгоре е приятно. Даже после попитах д-р Павлов, анестезиологът не може ли да ми даде малко от тази упойка за вкъщи… (смее се). След тази упойка и след поставянето на два импланта, това беше през май, спомням си много добре, аз отидох в градината си и посадих 40 корена домати.
А кога започнахте да се храните, имахте ли някакъв дискомфорт все пак?
– Не. Два-три месеца преди това той ми сложи самите импланти във венеца, което също никак не е страшно. Струваше ми се ужасно да ти режат костта и да ти забиват някакви винтове, но и тогава нищо не усетих. А след монтирането на имплантите, веднага се прибрах вкъщи – може да са минали час-два – и веднага започнах да се храня.
Променя ли се животът на човек, след такава интервенция?
– Променя се, разбира се. Започваш да се храниш по здравословно, защото сдъвкваш храната много по-добре. От едната страна ми липсваха два зъба. Защото навремето ме е било страх да ходя на зъболекар и съм се оставила да бъдат извадени. На тази страна аз не можех да дъвча, винаги дъвчех от другата страна.
Защо не сме обръщали внимание на зъбите си в миналото?
– Защото аз още от училище имам стрес от зъболекаря – от онази ужасна бормашинка – да ти изпили мозъка – няма упойка, няма нищо… Вадене на нерв – ужас! То затова хората не ходеха на зъболекар масово. Сега вече се промениха нещата. Отношението на зъболекарите е невероятно – много са внимателни, мили – да не те заболи. А и напредъкът на техниката, разбира се, си казва думата.
Зъбите са много важно нещо. Младите хора го разбират – и момичетата, и момчетата станаха по-суетни някак. В миналото не сме обръщали такова внимание на усмивката, на зъбите, да се почиства зъбен камък. Зъболекарите ни мотивират.
Ако трябва да изиграете образа на д-р Павлова в театъра, какви черти ще добавите към него?
– Няма какво да добавя, защото тя е олицетворение на жената, на професионалиста. Не стига че работи, има две деца, пътува непрекъснато. И двамата с д-р Павлов правят много добро за хората. Тя е толкова положителен герой, че няма какво наистина да добавя. Това че правят на много деца, които са в неравностойно положение, зъбките, без пари, кой го прави днес? Държавата не се интересува от тези деца. Така че – чудя се как издържа – и готвене, и майка, и лекар! Трябва да имаш много голямо сърце.
Има ли – ще използвам една знаменита ваша фраза – „и още нещо“ в тази клиника? Зная че пред нотариус сте се отказали да я употребявате. Затова аз я изричам.
(Смее се) …В тази клиника има всичко – добро отношение, добронамерени хора, добри специалисти, страхотни професионалисти. Имам чувството, че това е екипаж на совалка. Всички са толкова задружни, обичат се. Атмосферата е толкова приятна – още когато влезеш, от вратата те поемат едни симпатични, готини хора.
А капитаните на кораба са…д-р Павлова и д-р Павлов. Няма автопилот. Водят екипажа и совалката уверено. Както казах на рождения ден на д-р Павлов. Когато умра, след години ще направят разкопки. Ще ме открият, ще ми видят имплантите и ще възкликнат: „Това е работа на д-р Павлов“! Защото имплантите остават.
Веднага след като д-р Павлов ми постави импланти, отидох в градината си и засадих 40 корена домати
„Йордан Йовчев“ Гимнастик
Не усетих никаква болка, беше перфектно
Лекувам се при д-р Павлов от около 3 години. Много съм доволен, има перфектно отношение и наистина е много добър. Не го казвам просто като реклама, а в действителност е така.
Доволен съм и заради това съм тук, защото се доверявам на хора, които знаят какво правят.
Така, както бих желал, ако аз съм един добър треньор, хората да ми се доверят и да покажа колко съм добър. За първи път правя такъв тип интервенция, в която си в полусъзнание. Мисля че всичко премина перфектно.

За първи път правя такъв тип интервенция, в която си в полусъзнание. Мисля, че всичко премина перфектно. Прибрах се сам и съм изключително доволен, защото не очаквах, че процедурата е толкова улеснена. Не усетих никаква болка, беше перфектно. Искам да изкажа огромна благодарност за отношението, което има към мен в клиниката и не само към мен, а и към останалите хора, с които съм разговарял, и които ползват услугите ви.
Освен това, искам да изкажа благодарност и за това, че се занимавате с благотворителност и помагате на много хора. Това, което ще ви пожелая, е най-вече да сте здрави и да продължавате да помагате на хората в нужда.
Йордан Йовчев е най-успелият български гимнастик. Участва на шест поредни олимпиади от 1992 до 2012 г. Така той става първият гимнастик, участвал в шест олимпийски игри в историята на спорта. В кариерата си има четири олимпийски медала – един сребърен и три бронзови. Два пъти е двоен световен шампион на земя и халки на първенствата в Гент и Анахайм през 2001 г. и 2003 г., и двоен световен вицешампион в Дебрецен през 2002 г.
„Мария“ Певица
Благодаря ви, д-р Павлова!
Обичам ви всички!

„Венета Райкова“ Телевизионен водещ и писател
Страхотни сте, продължавайте напред, ние сме с вас!

Честит 15 ЧРД на „ЕО ДЕНТ”!
Клиниката, на която аз и семейството ми се доверяваме през последните години. Бъдете все така абсолютни и безкомпромисни професионалисти, мили и всеотдайни както досега!
Специални благодарности и на детската клиника, която посещава синът ми, както и племенниците ми!
И моите лични и огромни благодарности към д-р Венета Павлова, на която аз се възхищавам за вечната и искрена усмивка, която не слиза от лицето й дори в края на дългия работен ден.
Поздравления и за благотворителните кампании, които организирате!
Страхотни сте, продължавайте напред, ние сме с вас!
С цялото ми уважение – Венета Райкова – телевизионен водещ и писател
„Николета Лозанова“ Модел
Ходенето ми на зъболекар вече е приятна необходимост

Ходенето ми на зъболекар вече е приятна необходимост
Едни имат страх от високо, други от дълбоко, аз обаче изпитвах страх от зъболекари. Казвам го в минало време, защото този страх вече е преoдолян, благодарение на професионализма на клиника ЕО Дент!
Прецизността на поставяне на упойките и безупречната работа, направо те карат да изпитваш удоволствие от крайния резултат, който постигат! Парадоксално, но факт – ходенeто ми на зъболекар вече е приятна необходимост.
Благодаря Ви,
д-р Павлови!
„Мария Силвестър“ Телевизионен водещ
Благодаря на ЕО Дент от цялото си сърце!

От десет години работя в телевизия. Това е работата, която обожавам. За да си добър в това, което правиш …трябва да си много сензитивен, да си чел, да внимаваш за чистотата на твоя вътрешен свят.
Ако водиш диалог – да гледаш хората в очите, да ги слушаш много внимателно. Защото хората искат да бъдат чути. Копнеят за това да имат съзнателен събеседник, който да има време за тях. Да ги слуша. А след това ако се посмеете заедно, вече сте свързани. Със смеха. С това, че сте го споделили. То си е само ваше преживяване, нищо че много хора го гледат пред екраните.
Това са интимни общувания за пред много хора. Споделени паузи за гледане навътре.
Преди не го съзнавах, може би поради вътрешните си неовладяни пропасти, но започнах да го разбирам… когато времето спре да има значение в един диалог, то той остава в пространството. Остава и вибрира и си живее негов си живот.
Имала съм много смешни моменти в същата тази работа. Доста парадоксални видеа. Аз обичам парадокса, защото той е на двата полюса на възприемането на реалността.
Имала съм чувството, че щом си там… на ръба… виждаш по-надалече. Смееш ли се си по – нагоре. Със сигурност. Защото ставаш лек. И се издигаш. Метафорично. И не съвсем.
Най – хубавото чувство е това – да разсмееш искрено някой, защото тогава надзърташ в душата му. И там е хубаво. Винаги съм обожавала това чувство. Затова разбирам, хората които усмихват всички нас.
Разбирам какво преживяват всеки път, когато накарат някой да се усмихне. Искрено, без да се замисля, без да се притеснява.
Осъзнах, че съм свободна за това чувство след като срещнах семейството на ЕО Дент. Осъзнах го, когато се разплаках от щастие с най-осъзнатата си и озарена усмивка.
И никога няма да забравя онзи момент, в който ме накарахте да се ВИДЯ. Защото ми донесохте един друг аспект на осъзнаване на самата мен.
И се харесах и съм свободна.
Благодаря ви от цялото си сърце.
„Мартина Вачкова“ Актриса и водеща
„Отскоро съм пациент на клиника ЕО Дент – попаднах на друга планета“
Откога сте пациент на клиника ЕО Дент?
– От три седмици. И ви казвам – попаднах на друга планета. Благодарение на Катето Евро и на Сашо Кадиев съм тук. Те ми разказаха за д-р Павлова. Аз отговарям, да, ама… Но те не ми разказаха за мястото, за клиниката, че е толкоз свръхмодерна, че работят толкоз много хора. Те ми казаха само „Страхотна зъболекарка!“ И аз дойдох напълно неподготвена. Дори и в интернет не влязох предварително.
И попаднахте на друга планета…
– Тотална изненада. Първо – че тук всичко е модерно и съвременно. Разбрах, че клиниката е от няколко години, а изглежда, че все едно днес е отворена. Свети. Усещането на всички хора тук, че са щастливи на работа – това нещо ме смайва.

От рецепцията, когато влезнеш, до жените, които чистят (чистотата е невероятна) през лекарите, с които се запознах – тези хора не оставиха в мен усещането, че са на работа. Те са като на празник. Затова казвам, че попаднах на друга планета. Българинът или пази мястото си на работа, или се бори за мястото си на работа, но за първи път аз видях българинът щастлив на работа.
Това, че са толкова млади хора, би събудило притеснение у някои – дали имат опит? Като че ли тук са събрани най-усмихнатите, най-обичащите професията си стоматолози! А сестрите – какъв финес, каква деликатност! Като че ли са ги подбирали с конкурс по красота, по младост, по усмихнатост, по вежливост, по добронамереност. Когато човек каже „зъболекар“, веднага си представя болка, чува ужасния звук на машинката. Стрес, свито сърце, забити нокти в дланите – това е споменът ми от зъболекаря. А тук дишам равномерно. Невероятно. И това не е от упойките. Тук упойка не ми е слагана. Упойката е личен избор. Можеш да кажеш „Предпочитам малко да усещам…“. В ръцете им аз чувствам сигурността.
Изпитвали сте страх от зъболекар. Защо?
– От лоша памет – от детството си. Нечовешка болка. Бях неподготвена за това какво е зъболекар. Аз не бях подготвена от родителите си – майка ми ме беше завела. Не ми бяха казали, че тук може би ще боли, ще има едни страшни звуци – самите те плашат човека. Имаше една зъболекарка… Аз не знаех всъщност от какво ще умра – от болката или от натискането с лакти върху гърдите ми. Бях малко дете, а тя легна върху мен, мислейки си, че като не мърдам, тя ще работи по-лесно. Тя щеше да ми спре сърцето от натиск. Спомням си и натискането вътре с всичка сила в зъба. Аз не мога да повярвам още… Когато станах голяма, разказвах за този случай: „Това е фашистка, изпитваше удоволствие…“
А след това?
– През годините съм имала прекрасни зъболекари като д-р Каназирева – тя е била зъболекар на майка ми, на баща ми, представяте ли си! Аз разбрах – в тази професия има хубави, добри, мили хора, разбиращи нашия страх. И други – преди десетина години попаднах в един от най-най-елитните зъболекарски кабинети, беше на чужденци. Не ме попитаха искам ли да дишам, как предпочитам да работят с мен. Набучиха ме с едни упойки, които ме отпуснаха ден след това – конски дози. Натискаха ме, нараниха ми устата с този слюносмукател. Такава грубост човешка – за нечовешки пари – не бях виждала. Тогава нямаше здравна каса. Те гледаха на мен като болен зъб. Аз не съм болен зъб, аз съм нещастен човек, който има болен зъб. Искам да има човешко отношение към мен. Много е важно това, което говоря в момента.
Отдавате голямо значение на човешкото отношение.
– Да. Защото хвалбите – естествено че искам да похваля цветята, уханието, трептящите им екипи – всичко искам да похваля в „ЕО Дент“. Но искам да ги сравня и с другите. Може да си страхотен майстор в ръцете, да си много добър зъболекар, но ако нямаш сърце, тогава „лекар“ – втората част от „зъболекар“ – нямаш право да го носиш това име. Първото е сърцето. А сърцата са в главите. Тези глави са избрали екипа – засмени, красиви млади хора. А това, което правят с болните дечица… Гледам едно детенце излиза с родителите си, зле е с краката… Получило е грижа все едно е в Ню Йорк, в Берлин, в Лондон. В „ЕО Дент“ грижата и професионалното отношение са на световно ниво. Това, което правят с болните дечица, онова, което видях – операционната, стаите след това, с родителите, в домашна обстановка – да не преживее детето стрес след операцията… Нямам думи.
Имам чувството, че ще разказвате това преживяване още много пъти, дълго време и на много хора.
– Не съм спряла да споделям това преживяване с моите приятели. Моята представа за зъболекаря се преобърна. Лекарят и зъболекарят получават все повече заслуженото си място в обществото. Все по-хубави думи се чуват за това съсловие от хора. Защото те са ни най-важните. На тях даваме родителите си, децата си, на тях даваме нашия живот и здраве. Поне интелигентните хора, хората около мен, не поради възрастта, все по-често си разказваме в приятелски кръг на какви професионалисти сме попаднали. Хубавите примери са много повече от лошите. Но фантастичният филм, в който тук попаднах… И оборудването. Ще ви кажа – инвестициите, които се правят в частните стоматологични кабинети в България, са огромни.
Изключително скъпа техника. И това, че лека-полека напредват – днес рентген да купя, утре друго нещо… Тези хора не стават богати в този си живот, те реинвестират всеки лев.
Зъболекарството е професията, в която има най-много смисъл да посветиш и децата си, защото това е огромна инвестиция и не е за един човешки живот.
„Наско Лазаров“ Пиар
ЕО Дент в сърцето ми!

15 години усмивки, блясък, самочуствие!
15 години в услуга на денталното здраве! 15 години като един миг от приказката на ЕО ДЕНТ!
Изключително съм щастлив, че съм част от този юбилей, част от тази магия. Силно прегръщам виновниците – невероятната д-р Вени Павлова и силната половинка до нея д-р Валентин Павлов.
България и Света ви поздравяват!
Оставате в сърцето ми завинаги!
„Азис“ Певец
Благодаря за усмивката!

„Наталия Симеонова“ Телевизионна водеща
Екипът на ЕО ДЕНТ е съставен от хора, за които работата е лично призвание

Клиники „ЕО Дент” отдавна вече са символ на високи професионални критерии в денталната медицина в България. В последните няколко години обаче това име се превърна и в единица мярка за социална ангажираност и обществена отговорност.
Екипът на „ЕО Дент” е съставен от хора, за които работата е лично призвание, а добрата кауза е морален дълг. Етичното отношение, всеотдайността, благородството и съпричастността са запазена марка на работещите в „ЕО Дент”.
Дълбоко съм убедена, че в основата на безспорното лидерство и добрата репутация на дентални клиники „ЕО Дент” стои респектиращият професионализъм, блестящият мениджърски талант и будещата възхищение ценностна система на д-р Венета Павлова и д-р Валентин Павлов.
Вдъхновяващи личности, добротворци и лекари от най-висока класа, д-р Павлови ежедневно доказват, че величието на тяхната професия се изразява най-красноречиво в хуманното отношение към хората.
„Кристиан Костов“ Певец
Най-добрите сте в Света!

Зад моята невероятна усмивка, преди големия ми успех на
Евровизия, благодаря лично и от сърце на невероятната
Д-р Павлова и целия екип на ЕО дент!
Най-добрите сте в Света!
Обичам ви!
„Енджи Касабие“ Диетолог
Обичам ви, страхотни сте!
С удоволствие прекрачвам прага на ЕО ДЕНТ

Здравейте, аз съм Енджи Касабие – диетолог, работила съм с много световни звезди като Арнолд Шварценегер, Силвестър Сталоун, Бритни Спиърс, Джейсън Стейтъм, Робърт де Ниро, Харисън Форд, Ева Лонгория.
Аз съм си ливанска кръв, но побългарена. Не мога да кажа, че съм възпитана консервативно, но пък си имам принципи, които следя. Баща ми не ние научил да оценяваме хората с това какво имат, а с това какво са. Винаги ни е учил, че парите са нищо повече от една хартия, която се използва за купуване на неща, за да сме живи. Винаги съм мечтала да съм Пепеляшка, но без да ми падне обувката.
Обичам да ми е приказно и блестящо. В моята приказка вече има принц – Мистър Ливан 2014 и Мистър Свят 2015. Малко по малко ми се сбъдват мечтите, но при мен те не свършват, там е проблемът – алчна съм от към мечтаене.
На д-р Вени и Валентин Павлови по повод 15-та годишнина им пожелавам повече блясък и повече холивудски усмивки.
За мен е чест, че се грижат за моята усмивка и с удоволствие прекрачвам прага на ЕО ДЕНТ.
Обичам ви, страхотни сте!
„Евгения Раданова“ Спортистка

„Впечатлена съм от
професионализма на всички и модерната медицинска техника.
Непрекъснато получавам комплименти за моята снежнобяла усмивка.“
„Таня Тончева и Александър Кадиев“ Има хора, които са родени с призвание и божествена дарба.
Д-р Павлови и целият им екип са такива хора.
Те даряват здраве и отлично качество на живот за своите пациенти.
БЛГАГОДАРИМ ВИ!
Вие сте надежда за по-добър живот!
ОБИЧАМЕ ВИ!

Таня Кадиева: Александър Кадиев:
Д-р Павлови, благодарим Ви, за Ако искате да имате здрави
красивите усмивки, която зъби, чудесна усмивка и само-
щедро и със самочувствие си чувствие – веднага отивайте в
носим благодарение на Вашия из- ЕО Дент при доктор Павлови!
ключителен професионализъм, пре-
цизност и всеотдайна грижа! Мило По-добри няма!
отношение и безболезнени мани-
пулации! И не боли!
Това си е пълно щастие!
Обичаме ви!
„Проф. д-р Коста Костов и Елица Андонова“ Професор по белодробни болести и ръководител на клиниката по белодробни болести във Военномедицинска Академия
Елица Андонова
Управител на фирма за маркетингови проучвания
Най-красивите неща са невидими за очите, беше казал Малкият принц. Така, както малките неща, заемат най-голямото място в сърцето на Мечо Пух.

И двете красиви фрази споходиха ума ми, когато очите и сърцата ни се срещнаха и докоснаха с щедростта и сърдечната отзивчивост на колектива в клиника „ЕО Дент”. Веднага замечтах всички и всичко в България да има този вид, топлота и приветливост. Когато знаеш какво искаш от живота, обикновено го постигаш. Особено, ако си достатъчно капризен да искаш най-доброто.
Усмивката, добрата дума са онова малко, което прави професионалистите – Големи. Като лъчезарното семейство стоматолози д-р Венета и Валентин Павлови, които упражняват професията си с достойнство и увереност в успеха. А този успех е и наш.
Една надежда, че в България нещата все някога ще се случат по най-добрия начин. Вече се е случило при д-р Павлови.
Елегантно, спокойно и сигурно, както изчезва нашата болка. Стоматологичен център „ЕО Дент” е място, което печели приятели.
„Ники Михайлов“ Футболист
В лицето на д-р Павлови намерих, освен едни големи професионалисти, едни много добри хора и приятели.
„Целият екип на ЕО Дент е от много добри професионалисти”

От доста ранна възраст живея в чужбина и предимно там съм се лекувал.
Когато се прибрах в България трябваше да си намеря подходящ зъболекар и след дълго проучване и препоръки се спрях на ЕО Дент.
Всички ми казваха, че д-р Павлови и техният екип са най-добрите специалисти. И така вече около 4-5 години съм пациент в ЕО Дент както на д-р Павлова, така и на д-р Павлов.
Още в началото страхотно впечатление ми направи това, че екипът е от много добри професионалисти, не говоря само за д-р Павлови, ами и за целия екип. Като започнем от регистратурата и стигнем до всички доктори,
защото съм работил и с други специалисти от клиниката, много мили, всеотдайни и изобщо всяко едно звено е на едно високо европейско ниво.
Бил съм в много добри клиники и в Холандия, Испания, Италия, Германия и наистина тук нивото е много високо, да не кажа и Световно, а за България изобщо не коментираме.
В лицето на д-р Павлови намерих, освен едни големи професионалисти, едни много добри хора и приятели.
Имам една интересна история с д-р Павлов, когато трябваше да ми вади мъдрец. Представях си, че ще бъде страшна болка, все пак съм спортист и имам представа какво значи болка от контузиите, които съм имал, но в крайна сметка всичко приключи за около 30 секунди. Не можех да повярвам. Най-важното нещо за мен е, че в ЕО Дент когато се направи нещо, се прави както трябва и не се налага да се повтаря! Абсолютно цялото ми семейство, приятели съм довел тук и всички сме изключително доволни, защото наистина нивото на работа е много високо!
Пожелавам на целия екип на ЕО Дент да са живи и здрави и винаги да бъдат все така добри професионалисти.
„Антония Петрова“ Модел
Д-р Павлови буквално сбъдват „Американската мечта” в България!

Вече години наред съм пациент на д-р Павлови и ЕО Дент.
Клиниките на ЕО Дент въобще не приличат на клиники, а са едно уютно и приятно място.
За болка при лечението тук не може и дума да става.
Зъбите са ми естествени, а навсякъде ме питат къде съм си направила тези фасети, защото са толкова добре направени, че изглеждат като неестествени.
Преминала съм манипулации и при д-р Павлова и д-р Павлов. Дори си спомням случая, при който д-р Павлов ми бе извадил един от мъдреците, а по това време бях жури на конкурса „Мис България“.
Предния ден д-р Павлов ми извади мъдреца, а на следващата вечер ми предстояха снимки за конкурса и всички ме съветваха да не се подлагам на тази манипулация преди заснемането.
Оказа се, че на следващия ден бях напълно възстановена и нямах никакви проблеми и дори на следващия ден пътувах в чужбина. Буквално за два дена ми нямаше нищо и в тази връзка представете си
за какъв професионализъм става дума.
Усмивката е почти всичко в един човек, и като човек, който се занимава в тази сфера мога да кажа, че ако един човек не е толкова привлекателен, с усмивката той става такъв. И ако очите са прозорец
към душата и не можем да го скрием, то поне за зъбите можем да се погрижим.
Нещото което ми прави огромно впечатление при тях е, техния работохолизъм. Обикновено хората достигнали тяхното ниво спират да работят, но те продължават да го правят. Те са страхотен пример и за
целия екип на ЕО Дент. Друго, което искам да споделя за д-р Павлови е, че те са изключително благотворително насочени.
Давам пример с клиниката за децата с увреждания, наистина много малко хора биха вложили парите си в това нещо. Също така участието им в телевизионните предавания „Зелената линейка“, проектът
за възрастните хора „По-качествен живот за нашите родители“, наистина е рядко срещана тази благотворителност при повечето хора. Те буквално сбъдват американската мечта в България.
Те са абсолютното олицетворение, че може да се прави успешен бизнес в България с целия си труд и невероятен талант и трудолюбие най-вече.
В тази връзка искам да кажа, че няма нужда младите хора да заминават в чужбина, тъй като д-р Павлови доказват, че тук в България всичко е възможно. Те са невероятно позитивни и усмихнати и аз лично
д-р Павлова никога не съм я виждала намръщена, тя е просто слънце!
За финал искам да пожелая на д-р Павлови и целия екип да продължават да правят това, което и в момента, защото то наистина е прекрасно!
„Д-р Даниела Илиева-Колева“ Експерт по комуникации и организационно поведение, преподавател във ВУЗФ, Шефилд и УНСС, изпълнителен директор на една от най-успешните и реномирани неправителствени организации – Фондация „Право и интернет“ и собственик на консултантската компания Pro Business Academy.
Дентални клиники „ЕО ДЕНТ” са пример в денталния мениджмънт!

Бихте ли посочили ЕО Дент, като пример в денталния мениджмънт?
– Дентални клиники ЕО Дент са пример в денталния мениджмънт, защото неспирно се развиват и по този начин развиват денталните услуги в България, както и хората, които са ангажирани в тази сфера. ЕО Дент се фокусират върху и изграждат най-ценното в управленския процес – хората. Това поражда вътрешна мотивация и желание за надграждане на умения и знания, а това води до организационно развитие.
Това, което отличава ЕО Дент от останалите клиники е вниманието към човешките ресурси, които са ангажирани в различните процеси. В резултат пациентите усещат и забелязват това под формата на усмивки, положително и окуражаващо отношение. Друг отличителен белег на дентални клиники ЕО Дент е иновативния подход при определени дентални услуги – модерната апаратура, изключително съвременните методи на лечение, както и щадящият подход към пациента и стремежът към създаване на позитивно преживяване в хода на денталното лечение и/или профилактика.
Какво е нивото на денталния мениджмът в България и мястото на ЕО Дент в него?
– Според мен нивото на денталния мениджмънт се доближава до нивото на световния мениджмънт като цяло. Дори има области на управление в България, които могат да заимстват примери и добри практики от управлението в денталния сектор.
Кое ви впечатлява в дентални клиники ЕО Дент?
– Това, което впечатлява в дентални клиники ЕО Дент е личното отношение, вниманието към детайлите, грижата за нуждите на пациентите, както и стремежът към красота в средата, в която се случват денталните услуги. А красотата променя цялостното преживяване и спомага създаването на положителни емоции.
Какво бихте посъветвали ЕО Дент?
– Мениджърският ми съвет към дентални клиники ЕО Дент е да продължават развитието си като интегрират още повече нови и иновативни практики, да продължат „вноса“ на най-модерните технологии и услуги в денталния мениджмънт и лечение, както и да продължат развитието и грижата към най-важният елемент за всеки мениджмънт – човешките ресурси.
„Марина Стефанова“ Изпълнителен директор на Българската мрежа на Глобалния договор на ООН
Дентална клиника „ЕО Дент” е един от бизнес лидерите на българския пазар. Бизнес лидер с мисия.

Какво мислите за „ЕО Дент” и социалните проекти, които реализираме?
– Дентална клиника „ЕО Дент” е един от бизнес лидерите на българския пазар. Бизнес лидер с мисия. Нейното ръководство и целият екип работят с най-устойчивия бизнес модел. Той съчетава професионализъм и съпричастност, грижа за човека и удобство за клиента, висококачествени материали и обслужване на най-труднодостъпните места. Устойчивост, която минава отвъд границите на икономическата стабилност, развитието на професионалисти и употребата на нови технологии. Устойчивост, която гради нов път, инвестира в неподозирани възможности и създава нови пазари.
Какво е значението да си носител на приза за КСО?
– КСО е сравнително нов бизнес модел за света. Той обединява предприемачи и лидери, които се грижат едновременно за всички аспекти на бизнеса.
Да работиш в трудна икономическа среда като българската и да споделяш едно равностойно място с утвърдени европейски бизнеси, е огромно признание. Д-р Павлови го заслужават.
Разкажете за събитието и самото награждаване в Брюксел?
– Събитието беше бляскаво. Каквото се полага на победителите от 29 европейски страни. Церемонията бе една от най-чаканите от страна на Европейската комисия, защото тя постави началото на дългосрочна инициатива за признание и отличаване на компаниите. Не в обичайното им качество на доставчик на качествени услуги и продукти или осигуряващи милиони работни места. А като носител на промяна, като вдъхновител и реализатор на партньорски проекти в обществената сфера. Роля, която в следващите 15 години те все повече ще изпълняват.
„Мира Добрева“ Телевизионна водеща
Усмвката е щастие, а то е повече от всичко!

Казват, че е по-лесно да разплачеш някого, отколкото да го усмихнеш…
През годините съм се уверила, че и двете са състояния, които разтърсват емоциите, а това винаги е за предпочитане пред безизразните и изтъкани от скука лица.
Все пак, ако мога, винаги бих предпочела да усмихна някого, вместо да го натъжа.
Същото, само че в много по-голяма степен и с далеч по-осъзната отговорност, правят и стоматолозите в ЕО ДЕНТ – работят усърдно за това да имаме безупречни усмивки.
И ако потънали в работа и грижи покрай семействата и пациентите са забравили, ще им припомня, че тяхната работа е мисия и призвание – да правят хората по-красиви, по-сияйни, по-самоуверени.
Което определено означава, че заедно с усмивките, ни осигуряват щастие… А то е повече от всичко.
БЛАГОДАРЯ на целия екип – на усмихнатите момичета, които посрещат пациентите в
клиниките, на лаборантите, на лекарите, на сестрите, на зъботехниците!
Страхотни сте!

